Headteacher

Mr Russell Abrahall

 

Deputy HT

Miss Kayleigh Angus

 

Business Manager

Mr John White

 

Assistant Head

Miss Martine Hurst

 

Teachers

6 Ash

Mr David Young (Year Leader)

 

6 Elm

Miss Kacey Offord

 

6 Oak

Mrs Emma Jarvis

 

5 Ash

Miss Sapna Biant (Year Leader)

 

5 Elm

Miss Stacey Shaw

 

5 Oak

Miss Kath Jose

 

4 Ash

Miss Dani Mahy (Year Leader)

 

4 Elm

Miss Kelsea Jefferies

 

4 Oak

Miss Lara Duhig

 

3 Ash

Miss Laura Bradon (Year Leader)

 

3 Elm

Miss Charlie Fixter

 

3 Oak

Miss Abbie Potter

 

2 Ash

Mr Gareth Hall (Year Leader)

 

2 Elm

Mrs Lisa Whiten

 

2 Oak

Miss Kayley North

 

1 Ash

Mrs Claire Goodwin (Year Leader)

 

1 Elm

Miss Shumila Amin

 

1 Oak

Miss Nikki Scott

 

Apples

Miss Jess Negus (Year Leader)

 

Oranges

Mrs Carys Mazzey

 

Pears

Miss Holly Morrissey

L S Manager

Miss Martine Hurst

 

Non-Class Based Teachers

Miss Sophie Gore
Mrs Helen Abrahall
Ms Leeann Wallace (Timeplan)
Mr Malcolm Toll

 

HLTAs / TAs

Year 6

Mrs Kim Luckham (8.45-12.00)
Mrs Kim Barnes (8.45-12.00 & various pm)
Mrs Kimberley Card (8.45-12.00)

 

Year 5

Mr Loui Hazlewood (8.45-12.00)
Mrs Maria Bishop (8.45-12.00 & various pm)
Mrs Nicola Troubridge (8.45-12.00)
Mrs Lynsey Cornwell (8.45-12.00)

 

Year 4

Mrs Ailee Stephen (8.45-12.00)
Mrs Caroline Gardiner (8.45-12.00)
Mrs Vanessa McDonald (8.45-12.00)

 

Year 3

Mrs Lisa Stubbles (8.45-12.00)
Ms Karen Bryant (8.45-12.00)
Mrs Donna Bassett (8.45-12.00)

 

Year 2

Mrs Sharon Willis (8.45-12.00)
Miss Sharina Gondalia (8.45-12.00)
Miss Jade Timothy (8.45-12.00)

 

Year 1

Miss Siobhan Akdeniz (8.45-12.00)
Mrs Nicola Wright (8.45-12.00)
Mrs Jana Coleman (8.45-12.00)

 

Reception

Miss Emma Martin (8.45-12.00, 1.10-3.10)
Miss Danielle Willbourne (8.45-12.00, 1.10-3.10)
Miss Emily Hope (8.45-12.00, 1.10-3.10)

French Mrs Kim Luckham (1.15-3.15)  
RWI/Cookery Miss Caroline Gardiner (1.10-3.10)
Miss Kimberley Card (1.10-3.10)
 
Sports Mrs Lisa Small (11.45-3.15)  
Support Assistants Mrs Tricia Sibley (1.15-3.15)
Mrs Christine Mussenden (12.00-3.15)
Mrs Lesley Pead (8.45-12.00)
Mrs Tracy Gurr (8.45-12.00)
Miss Gemma Underhill (8.45-12.00)
Miss Jodie Gash (12.00-3.15)
Miss Hayley Cottage (12.00-3.15)
Ms Rupinder Verma (8.45-12.00)
Mrs Angela Beckles (8.45-3.15) (Timeplan)
Miss Kellie Harvey (8.45-3.15) (Timeplan)
 
Library Support Mrs Sharon Quinn (12.45-3.15)  
Inclusion Officer Mrs Katie Whitmore
(30 hrs per week, exact times flexible)
 
Admin Staff Mrs Janice Hancock (9.30-4.30, M, W, 9.30-4.00 F)
Mrs Jackie Winn (8.15-4.30, T, W, Th)
Mrs Jeanette Clarke (9.30-4.30)
Mrs Charlotte Sheppard (8.30-3.30)
 
ICT Technician Mrs Lyn Hewitt (8.00-4.15)  
Site Manager Mr Carl Nield (7.00-11.00, 2.45-6.00)  
Cleaners Mrs Debbie Jones (3.30-6.00)
Miss Rebecca Belcher (3.30-6.00)
Vacancy (3.30-6.00)
Mrs Tracy Ruder (3.30-6.00)
Miss Sarah Watson (3.30-6.00)
Mrs Sharon Quinn (3.45-4.45)
 
Mid-Day Supervisor Mrs Jeanette Clarke  
Mid-Day Assistants Mrs Jacqui Merritt (11.55-1.25)
Miss Gemma Underhill (11.55-1.25)
Mrs Tricia Sibley (11.55-1.25)
 
TAs with Mid-Day Role Mrs Maria Bishop (12.00-1.30)
Mrs Lynsey Cornwell (12.00-1.30)
Mrs Nicola Troubridge (12.00-1.30)
Mrs Jana Coleman (12.00-1.30)
Mrs Lisa Stubbles (12.00-1.30)
Mrs Sharon Willis (12.00-1.30)
Mrs Tracy Gurr (12.00-1.30)
Mrs Donna Bassett (12.00-1.30)
Mrs Ailee Stephen (12.00-1.30)
Mrs Nicola Wright (12.00-1.30)
Mrs Karen Bryant (12.00-1.30)
Miss Jade Timothy (12.00-1.30)
Mr Loui Hazlewood (12.00-1.30)
Miss Kimberley Card (12.00-1.30)
Mrs Siobhan Akdeniz (12.00-1.30)
Miss Sharina Gondalia (12.00-1.30)
 
Maternity Leave Mrs Ella Goldsmith (Teacher)